تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول
در کمپرسور های صنعتی روغن نقش حیاتی در روانکاری سیستم برعهده دارد. در کمپرسور های سنتی – شامل اسکرو و پیستونی – به دلیل نوع طراحی این کمپرسور ها، قطعات مکانیکی دستگاه همزمان با روغن و هوا (سیال) در تماس هستند . لذا روغن با هوا در تماس قرار میگیرد و مقداری از روغن وارد هوا می گردد.  علیرغم تعبیه فیلترهای متعدد در کمپرسورهای مذکور به منظور جداسازی روغن از هوا، نهایتا هوای فشرده خروجی از کمپرسور محتوی مقادیر قابل ملاحظه ای روغن می باشد.
 این پدیده در بسیاری از صنایع از جمله صنایع دارویی و صنایع غذایی مشکلات جانبی فراوانی ایجاد می کند. در کمپرسور های اسکرو، روغن کاملا با هوا مخلوط می گردد و در کمپرسور های رفت و برگشتی معمولی، روغنی که در محفظه میل لنگ قرار دارد و جهت روانکاری سیلندر ها بکار می رود به سمت بالای پیستون ها حرکت می کند و با هوای خروجی کمپرسور مخلوط شده و در نهایت مقداری روغن با هوای فشرده ، خارج می شود. با مستهلک شدن کمپرسور تماس روغن با هوا افزایش یافته و لذا میزان روغن در هوای خروجی افزایش پیدا می کند .
در کمپرسور های بدون روغن یا اویل فری ، هوای تولیدی کمپرسور به هیچ عنوان با روغن در تماس نمی باشد. بنابراین در انواع کمپرسور های اویل فری هیچگونه روغنی در هوای خروجی کمپرسور دیده نمی شود. زیرا اصلا روغن در فرآیند فشرده سازی حضور پیدا نمی کند.

نویسنده مطلب فرشید صالحی