تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

زئولیت یا غربال مولکولی ( مولکولارسیو Molecular sieve )‌

مولکولارسیو

زئولیتها چهارچوبه ای با ساختار کریستالی متخلخل متشکل از آلومینا سیلیکاتها می باشند .

در حال حاضر در صنایع تفت گاز و پتروشیمی به عنوان کاتالیست , جاذب , جدا کننده و تبادل کننده های یونی کاربرد گسترده دارند.

زئولیت ها به خاطر ساختار های کریستالی متخلخل و خاصیت جذب سطحی به عنوان غربال مولکولی در فرآیند های جداسازی و جذب مورد استفاده قرار می گیرند.

خاصیت جذب انتخابی زئولیت ناشی از ساختار کریستالی آن میباشد که بوسیله کانالها و حفره هایی با اندازه های مشخص و یکنواخت به یکدیگر متصل شده اند.

مولکولی که دارای اندازه و ابعاد مناسب تسبت به اندازه کانالها و یا منافذ می باشد می تواند وارد شده و جذب سطحی حفره داخلی شود . بنابراین به دلیل داشتن منافذ و کانالهای یکنواخت توانایی جدا سازی و خالص سازی مخلوظ جریان گازها را دارند و به آنها غربالهای مولکولی می گویند . زئولیت ۳A از انواع زئولیت A پتاسیم دار می باشد , که قطره حفره ان حدود ۳٫۱ – ۲٫۹ می باشد و برای جداسازی انتخابی مولکولها ی نسبتا کوچک استفاده میشود

مولکولارسیوها در صنعت هوای فشرده برای نقطه شبنم های تا ۹۰- درجه سانتی گراد و درایرهای هیتر دار دسیکانتی استفاده می شوند

مولکولارسیو در مدلهای ۳A و ۴A و ۵A بسته به نوع مصرف کاربرد دارند این مواد در سایز های ۰٫۵ تا ۱٫۵ و ۱-۲ و ۳-۵ و ۵-۸ میلی متر کاربرد دارند

کاربرد مولکولارسیو ۳A:

  • آب زدایی از مخلوط اب و الکل – رطوبت زدایی از هوا و گازهای طبیعی (درایر ایستگاه CNG) – رطوبت زدایی از گازهای الفینی ( اتیلن – پروپیلن – بوتیلن )

کاربرد مولکولارسیو ۵A و ۴A:

  • رطوبت زدایی از هوا و گازهایی نظیرپروپان -پروپن-بوتان و هیدروکربن های سنگین
  • جذب گازهای نظیر SO2-CO2-H2S-C2H4-C2H6

 


نویسنده مطلب فرشید صالحی